کیانی والا:ناجیان غریق مربی شنا محسوب نمی شوند

کیانی والا:ناجیان غریق مربی شنا محسوب نمی شوند

ارتقای امکانات سخت‌افزاری در استخرها سبب کاهش مصرف آب می‌شود.
به گزارش روابط عمومی هیات شنای استان اصفهان، بهمن کیانی والا رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلو اصفهان در پاسخ به این سوال که با توجه به وجود مشکلات آب در اصفهان چه راهکاری برای کاهش مصرف آب در استخرها در نظر گرفته شده، اظهار داشت: اخیرا جلسه‌ای را با آبفا، هیات نجات غریق، اداره کل بهداشت و اداره کل ورزش و جوانان در این زمینه داشته‌ایم که این مشکلات در جلسات مربوط به هیات شنا مطرح شد.
وی افزود: کمبود آب تاثیر بسیاری در بحث قهرمانی و استعدادیابی شنا دارد، که د راین زمینه راهکار ما برای استخرها این بوده که ابتدا در بحث کاهش مصرف آب دوش‌ها در استخر اقداماتی داشته باشیم زیرا بیشترین مصرف آب ما در استفاده مردم از دوش استخرهاست.
رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان اصفهان خاطرنشان کرد: در زمینه مصرف آب از دوش‌ها 2 راهکار در نظر گرفته شد که ابتدا بحث‌های نظارتی را برای کاهش زمان استفاده از دوش در نظر گرفته‌ایم و در دومین راهکار قرار بر این شد تا صحبتی با اداره کل صورت بگیرد و راهکاری بدهند برای اینکه از دوش‌های قدیمی دیگر استفاده نشود.
وی تصریح کرد: باید به سمت استفاده از دوش‌های جدید که آب به همراه هوا است برویم به این دلیل که دوش‌های جدید مصرف آب کمتری دارند و همین مسئل سبب صرفه‌جویی در مصرف آب از طریق دوش‌ها می‌شود.
کیانی والا ادامه داد: در استخر آب باید لب به لب باشد تا تعادل آبی برقرار شود و با خارج شدن، آب تصفیه شده وارد استخر می‌شود، در کل برای کاهش مصرف آب در استخرها باید امکانات سخت‌افزاری و مسائل نظارتی بیشتر شود، در جلسات آینده راهکارهای دیگری نیز در نظر گرفته می‌شود تا شاهد کاهش مصرف آب در استخرها باشیم.
وی در پاسخ به سوالی درباره وضعیت هیات استان اصفهان گفت: در بخش آقایان و بانوان برنامه‌هایی را کمیته‌ها ارائه دادند و مسابقات درون استانی و کشوری را در پیش‌رو داریم، با توجه به اینکه برنامه‌های هیات شنا با حمایت اداره کل و فدراسیون همراه بوده در بخش بانوان قهرمانی کشور و در بخش آقایان نیز مسابقات کشوری را برگزار می‌کنیم.
رئیس هیات شنا، شیرجه و واترپلو استان اصفهان در ادامه اظهار داشت: البته اگر حمایت صورت پذیرد مسابقات آقایان را به صورت بین‌المللی برگزار می‌کنیم، در حال حاضر به دنبال اسپانسر هستیم و اگر اسپانسر به خوبی جذب شود مانند سال 95 به صورت بین‌المللی برگزار می‌شود، در این راستا فدراسیون شنا و اداره کل کمک‌های بسیاری داشته‌اند.
وی با اشاره به اینکه برخی استخرها از مربی‌های بدون مدرک در بحث آموزش استفاده می‌کنند، افزود: در بخش آموزش دوره‌های مربیگیری و داوری را برگزار کردیم، نکته مهم این است که در استخرها باید از افراد دارای کارت مربیگری استفاده شود در صورتی که برخی استخرها از ناجی غریق به عنوان مربی استفاده می‌کند.
کیانی والا خاطرنشان کرد: این در حالی است که بسیاری از ناجی‌ غریق‌ها کارت مربیگری نداشته و اشراف چندانی نیز به مسائل آموزشی ندارند، نکته دیگر اینکه باید از مربی‌های کدداری استفاده کنند که کارت بازآموزی سالانه دارند.

مطالب مرتبط :

نوشتن دیدگاه

© 2016 تمام حقوق این سایت برای هیأت شنا، شیرجه و واترپلو استان اصفهان محفوظ است

هواداران سپاهان

باشگاه سپاهان

طوفان زرد

محرم نویدکیا

ورزشگاه نقش جهان

sepahan

sepahan esfahan