صفحه اصلي > خبرها / اخبار ویژه / شنا > گامر دیلانچیان: مسابقات شنای جام زنده رود مردادماه برگزار می شود

گامر دیلانچیان: مسابقات شنای جام زنده رود مردادماه برگزار می شود


22 اردیبهشت 1397, 18:31. نويسنده: pejman
به گزارش روابط عمومی هیات شنای استان اصفهان، مسابقات شنای انتخابی المپیک جوانان تایلند ماه گذشته با درخشش علیرضا یاوری و متین سهران شناگران اصفهان همراه شد که این دو شناگر در مجموع 5 مدال رنگارنگ و سهمیه المپیک جوانان 2018 آرژانتین را کسب نمودند، یاوری یک مدال طلا در ماده 100 متر پروانه و دو نقره در ماده های 100 و 200 متر آزاد به دست آورد و سهران صاحب دو مدال طلا در ماده های 50 متر آزاد و 50 متر پروانه شد. این دو شناگر افتخارآفرین مدت های زیادی هستند که زیر نظر گامر دیلانچیان سرمربی تیم های شنای استان اصفهان و مربی تیم ملی تمرین می کنند، دیلانچیان مربی با برنامه ای می باشد که نگاهش به کسب سهمیه المپیک 2020 توسط شناگران اصفهانی است. خبرنگار روزنامه نسل فردا با گامر دیلانچیان مصاحبه ایی انجام داده که توجه شما را به این گفتگو جلب می نمائیم:
1) برای اولین سئوال، تمرینات تیم شنای استان اصفهان در سال 97 چه زمانی آغاز گردید؟
با توجه به تعمیرات استخر انقلاب در سال 1396، تمرینات تیم شنای استان وقفه ای یک ماهه داشت، اما سال 1397 تمرینات از روز اول فروردین آغاز شد و با توجه به حضور دو شناگر اصفهانی در انتخابی المپیک جوانان تایلند بلافاصله برنامه های تمرینی خود را آغاز نمودیم.
2)استان اصفهان در چه رده هایی تیم دارد؟
در تیم های استان نزدیک به 45 شناگر داریم که در رده های زیر 10 سال، 11-12 سال، 13-14 سال و بالای 15 سال می باشند، سال گذشته با وجود مشکلات در رده های مختلف کشور صاحب مقام شدیم که جای خوشحالی دارد.
3)از دعوت شدن علیرضا یاوری و متین سهران به تیم ملی شنای جوانان بگوئید؟
با توجه به اینکه این دو شناگر در مرحله پایانی لیگ برتر شنای کشور خوش درخشیدند به تیم ملی 6 نفره برای حضور در مسابقات انتخابی المپیک جوانان تایلند دعوت شدند که خوشبختانه ضمن کسب سهمیه المپیک 2018 جوانان در آرژانتین 5 مدال طلا کسب نمودند.
4)به عنوان مربی تیم ملی از نتایج علیرضا یاوری و متین سهران در تایلند راضی هستید؟
با توجه به توانایی های فردی این دو شناگر، بنده از نتایج راضی نیستم و آن ها می توانستند رکوردهای بهتری به ثبت برسانند، هرچند که یاوری و سهران از تمرینات خود غافل نبودند و حتی روز سیزدهم فروردین که روز طبیعت بود از تمرین دست نکشیدند.
5)آیا ایران می تواند در مسابقات انتخابی المپیک 2020 به طور مستقیم سهمیه کسب نماید؟
به نظر من اگر حمایت ها به طور حرفه ایی انجام می شد ما در المپیک 2016 هم بطور مستقیم می توانستیم نماینده داشته باشیم، اکنون امیدمان را از دست نخواهیم داد و تا مسابقات انتخابی المپیک تمرینات خود را ادامه می دهیم و اشکالات شناگران را برطرف خواهیم کرد، در کل شناگران ایران در مسابقات انتخابی المپیک جوانان 8 سهمیه در 8 ماده مختلف کسب نمودند و اگر ماده های تیمی را حساب نکنیم، از 16 ماده انفرادی 8 سهمیه را کسب نموده است و این نوید بخش آینده خوبی برای شنای کشورمان می باشد.
6) شما به عنوان مسئول کمیته شنای استان اصفهان در زمینه پشتوانه سازی برای شناگران ملی پوش اقدام نموده اید؟
با توجه به برنامه ریزی های انجام شده، در رده های مختلف تیم ملی، استان اصفهان نماینده دارد و تا این لحظه در زمینه پشتوانه سازی به خوبی عمل نموده ایم، هرچند در سال 1396 برخی از برنامه های مدنظر اجرائی نشد و اگر امسال نیز چنین شود، تیم های پایه و پشتوانه استان از بین خواهند رفت، شنا رشته بسیار سخت و دیربازده ایی می باشد و تعلل در اجرای برنامه وقفه در پشتوانه سازی ایجاد می کند، در اردوهای ملی آینده سازان چند شناگر از استان اصفهان داریم که نشان از پشتوانه سازی است.
7)آقای دیلانچیان ما چند شناگر اصفهانی داریم که در سکونشینی دیگر استان ها در لیگ برتر به طور مستقیم تاثیر داشتند، آیا وقت آن نرسیده که این شناگران برای اصفهان افتخارآفرینی کنند؟
استان اصفهان به اندازه یک تیم که روی سکوی مسابقات لیگ برتر می تواند برود، شناگر خارج از استان دارد و آنها در قهرمانی موج های آبی و نفت تهران در سال 96 تاثیر بسزایی داشتند، امیدوارم با این اتفاقات و این رشته سفارش شده در دین اسلام، باشگاه های بزرگ فولادمبارکه سپاهان و ذوب آهن و دیگر مسئولین بیایند و حامی ما در لیگ برتر کشور شوند، تیمداری در شنا در قیاس با رشته های دیگر بسیار کم هزینه تر می باشد.
8)تیم های شنای استان اصفهان چه مسابقاتی پیشروی خواهند داشت و مسابقات بین المللی جام زنده رود اصفهان چه زمانی برگزار خواهد شد؟
اول در مورد مسابقات جام زنده رود باید بگویم که ارکان فدراسیون و هیات شنای استان اصفهان باید با هماهنگی و همکاری با هم تصمیم بگیرند که این رقابت ها به چه صورتی(ملی یا بین المللی) برگزار شود که زمان برگزاری این رقابت ها اواخر مردادماه می باشد و در تقویم فدراسیون گنجانده شده است، در اردیبهشت ماه مسابقات انتخابی تیم های استان اصفهان را داریم که برترین ها به تیم استان فرا خوانده می شوند و طبق برنامه تمرینات خود را برای حضور در مسابقات ملی و یا بین المللی آغاز خواهیم کرد.
9) صحبت پایانی؟
امیدوارم شناگران اصفهانی در مسابقات ملی و بین المللی خوش بدرخشند و نام اصفهان همچون چند سال اخیر بالا باشد.
گفتگو: پژمان سلطانی
گامر دیلانچیان: مسابقات شنای جام زنده رود مردادماه برگزار می شود

بازگشت